Pro rodiče, veřejnost a média > Exkurze Vila Tugendhat Brno

Vila Tugendhat

25leden

Žáci čtvrtého ročníku oboru cestovní ruch měli při studiu na OA Hovorčovická v tomto školním roce poslední příležitost absolvovat poznávací zájezd. 

Za jeden den stihli navštívit jednu z nejvýznamnějších památek UNESCO a zažít zimní atmosféru moravské metropole. V průběhu cesty paní prof. Barrada podala podrobný výklad o místech a městech, která jsme míjeli. Informace o Českém Šternberku, Žďáru nad Sázavou, kostelu Jana Nepomuckého na Zelné hoře a o městu Brnu cestu příjemně zkrátily.
Komentovaná odborná prohlídka funkcionalistické vily manželů Grety a Fritze Tugendhatových umožnila nevšední umělecký zážitek. Seznámení s unikátním dílem a jeho interiérem, kdy architekt Ludwig Mies van der Rohe pracoval se vzácnými materiály jako jsou onyx z Maroka, italský travertin a dřeviny z jihovýchodní Asie je ojedinělé.
Zbylo trochu času na krátkou prohlídku našeho druhého největšího města a zhlédnutí jeho dalších významných památek jako např.: kostela sv. Jakuba, Kostnice (druhé největší v Evropě) a impozantní budovy Janáčkova divadla.
Největším přínosem bylo, že žákům se zájezd velmi líbil a dle jejich vyjádření splnil jejich očekávání.

Libuše Limanová, ved. zájezdu

Tug1

Tug2

Tug6

Tug 8

Pro žáky

Pro uchazeče

Pro rodiče, veřejnost a média