Pro rodiče, veřejnost a média > Kutná Hora

Výlet do Kutné Hory

5listopad

Dne 5. listopadu 2019 se účastnili žáci 4. ročníku naučné exkurze v Kutné Hoře za doprovodu paní profesorky Dubské a Limanové. Exkurze byla zahájena na hlavním nádraží, jeli jsme totiž vlakem. První zastávkou byla Kostnice Sedlec, kde si Veronika Musilová připravila poučný rozsáhlý výklad o hřbitovním kostele Všech svatých a o římskokatolické farnosti.

Poté jsme navštívili katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Přesunuli jsme se do historického centra města. Prohlédli jsme si Mariánský sloup, Tylovo muzeum, Kamennou kašnu, Vlašský dvůr a barokní Jezuitskou kolej, kde se konala výstava moderního umění. Následně jsme  si  udělali malou zastávku na kamenném mostě, který spojuje chrám sv. Barbory a Jezuitskou kolej. Podle paní profesorky Dubské je to jedno z nejkrásnějších míst, právě díky výhledu na Kutnou Horu. Před chrámem sv. Barbory jsem se ujala historického výkladu.  Dala jsem si  s přípravou práci a  měla jsem radost z kladných ohlasů.

Další návštěva byla  v Českém muzeu stříbra s komentovanou prohlídkou, která nás obzvlášť zaujala. Věděli jste, že toto muzeum patří mezi nejstarší a také mezi nejbohatší muzea v České republice? 

Po krátké zastávce ve Vlašském dvoře  jsme měli  rozchod, který většina využila  k odpočinku a občerstvení v místní  kavárně či restauraci. Na závěr exkurze jsme si prohlédli chrám sv. Barbory, ze které byli všichni nadšeni. Jak se říká, to nejlepší na konec.

Okolo 18:00 h jsme dorazili  do Prahy, sláva nazdar výletu!

 

Marie Čermáková, 4. B

 

KH

Pro žáky

Pro uchazeče

Pro rodiče, veřejnost a média