Pro žáky > Berlín 2022

Berlín 2022

Zájezd do Berlína

Cestovní kancelář Travel with Hovo, která vznikla v rámci volitelného předmětu Podnikatelské dovednosti za podpory organizace JA CZECH, uspořádala v  termínu od 7. do 10. listopadu 2022 poznávací zájezd do Berlína.

 

Během čtyřdenního zájezdu žáci druhého a třetího ročníku navštívili nejznámější berlínské památky. Berlín se pyšní budovou Říšského sněmu – Reichstagu, která je sídlem německého parlamentu. Žáky nadchla prosklená kopule tyčící se do výšky 47 metrů. Uvnitř kopule se nachází nádherná terasa se skvělým výhledem na celé město. V samém srdci německé metropole žáky nejvíce zaujal Berlínský dóm. Další z hezkých míst, které mohli poznat, je zámek Charlottenburg, jehož součástí je krásná zahrada. Za zmínku určitě stojí i prohlídka Checkpoint Charlie - jednoho ze tří hraničních přechodů mezi Západním a Východním Berlínem. Neminuli ani typický znak města, dvoupatrový most Oberbaumbrücke přes berlínskou řeku Sprévu. Dále žáci měli možnost prohlídky Pergamonského muzea, Pamětního kostela císaře Viléma, Židovského památníku nebo Muzea NDR. 

 

Za příjemného podzimního počasí si, pod dohledem profesorek Ing. Markéty Šubrtové, Ing. Vladimíry Dubské a Mgr. Táňi Pierron, všichni zájezd moc užili.

Za CK Travel with Hovo

Anna Dostalová, 3.D